Yahoo! vytvořilo komisi, která má pomoci s jeho záchranou

20.02.2016 | 12:11 | fa ra | Diskuze

Americká internetová společnost Yahoo (YHOO) vytvořila komisi, která posoudí strategické možnosti firmy, včetně prodeje některých aktivit. Firma se už delší dobu potýká s problémy a generální ředitelce Marisse Mayerové se ani po více než třech letech ve funkci nepodařilo dosáhnout obratu v hospodaření podniku.

Foto: Public Domain

Cena akcií Yahoo od začátku loňského roku klesla o více než 40 procent, což zvyšuje tlak na zlepšení výsledků ze strany akcionářů.

Firma již dříve signalizovala, že strategické alternativy by mohly zahrnovat i prodej jejích klíčových internetových aktivit. Do těch patří například webový vyhledávač či elektronická pošta. Tento týden firmu Yahoo k vyčlenění asijských aktivit a prodeji klíčové divize vyzvala společnost Starboard Value, která patří mezi její akcionáře.

Internetový podnik dnes potvrdil, že uvažuje o vyčlenění podílu v největším čínském internetovém prodejci Alibaba. "Oddělit podíl v Alibabě od provozních aktivit Yahoo je nezbytné pro maximalizaci hodnoty pro naše akcionáře," uvedla šéfka podniku Marissa Mayerová.

Společnost Yahoo dnes uvedla, že nová komise doporučí jakoukoliv transakci, která bude podle jejího názoru v nejlepším zájmu podniku i jeho akcionářů. Firma již začátkem února oznámila, že plánuje prodej některých svých patentů, nemovitostí a dalších aktiv, kterým chce získat jednu až tři miliardy dolarů (zhruba 24 až 73 miliard Kč). Potvrdila také, že zruší zhruba 1700 pracovních míst, což odpovídá asi 15 procentům její celkové pracovní síly.

Podnik se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadl do ztráty 4,4 miliardy dolarů (107 miliard Kč) po zisku 166 milionů dolarů o rok dříve. Čtvrtletní tržby podniku meziročně klesly o 15 procent. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence.

Zdroj:čtk

Podobná témata
technologie, akcie, alibaba group holding ltd, yahoo! inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Společnost provozující platební systém pro čínského giganta Alibaba se chystá nabídnout své akcie v rámci IPO

Přidružená společnost čínského online prodejce Alibaba (NYSE:BABA), Ant Financial provozující platební službu Alipay se přiblížila svému IPO, informovala dnes televize CNBC.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.