Zaměřeno na akcie Apple. Investiční doporučení, cílové ceny, insiders transakce a hedge fondy

22.12.2015 | 11:42 | wa pe | Diskuze

Akcie Apple Inc. (NASDAQ:AAPL) si v nejnovější analýze vypracované odborníky z Piper Jaffray udržely doporučení „Buy“ a také další analytické týmy se nedávno vyjadřovaly ke kondici vykousnutého jablka. Pojďte se s námi blíže seznámit s tím jak si společnost vedla v posledním čtvrtletí, jak ji věří manažeři hedge fondů a jaké obchody učinili známí insideři.

Foto: Public Domain

 

Technologického giganta ze Spojených států není patrně třeba široce představovat. Společnost, která v sedmdesátých letech začínala ve skromné garáži Stevea Jobse v kalifornském Los Altos dnes představuje multimiliardovou nadnárodní společnost s širokou nabídkou produktů od chytrých telefonů iPhone, přes osobní počítače Mac, operační systémy iOS, OS X, cloud službu iCloud až k přehrávačům hudby. V současné době prochází společnost postupnou reformou svého obchodního modelu, který bude v budoucnu více zaměřený na nehardwarové aktivity včetně App Store, iTunes, Apple Pay a Apple Music.

 

Investiční doporučení

Mezi společnostmi zabývajícími se výzkumem akciového trhu nenajdeme na akcie Apple kromě jediné vysloveně negativní investiční doporučení. Celých třicet osm doporučuje akcie nakupovat, dvě dokonce ocenily akcie Apple doporučením „Strong buy,“ jedenáct analytických týmů obezřetně doporučuje „Hold.“ Do kategorie analytiků, kteří radí přistupovat k akciím Apple s býčí náladou, řadíme ty z JPMorgan Chase & Co., Canaccord Genuity, Global Equities Research, JMP Securities a například Oppenheimer. Průměrná cílová cena se v analýzách pohybovala na úrovni 144,48 USD za akcii.

 

Hedge fondy

Podíváme-li se na Apple z pohledu hedge fondů a institucionálních investorů, pak nenajdeme rozpor s jejich chováním a doporučením analytiků. Drtivá většina otevírala nové pozice, případně posilovala ty stávající. Palo Capital posílila ve třetím čtvrtletí svou pozici v Apple o 42,8 % a nyní drží 23 194 akcií v celkové hodnotě 2 558 000 USD. Novou pozici v hodnotě 24 266 000 USD na titulu otevřeli v J. Goldman & Company. Svůj podíl ve třetím čtvrtletí mírně navýšila Meag Munich Ergo Kapitalanlagegesellschaft, která nyní vlastní 565 624 akcií společnosti v celkové hodnotě 62 077 000. Mezi dalšími hedge fondy, které posílily svou pozici najdeme například Northcoast Asset management nebo Modera Wealth Management.

 

Hospodářské výsledky ve 3Q 2015

Hospodářské výsledky technologického obra ve třetím čtvrtletí překonaly očekávání analytiků. Výnosy na akcii činily 1,96 USD na akcii, zatímco odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters se pohybovaly o 0,08 USD níže. Celkové tržby činily ve čtvrtletí 51,50 miliard USD ve srovnání s odhady na úrovni 51,02 miliard USD. Ve srovnání se třetím čtvrtletím minulého roku vzrostly tržby takřka o čtvrtinu, 22,3 %. V tomto fiskálním roce se očekávají výnosy ve výši 9,81 USD na akcii.

 

Insider Transakce

Insider transakce se v listopadu nesly ve znamení prodejů. Výkonný ředitel Timothy D. Cook prodal 3.11. 90 593 akcií v celkové hodnotě 10 914 644 USD. Průměrná cena akcií činila 120,48 USD. První viceprezident Daniel J. Riccio prodal jen o den dříve 13 588 akcií za průměrnou cenu 120,81 USD, stále mu však zbývá 40 755 akcií v celkové hodnotě 4 923 611 USD.  

Zdroj:MSNA

Podobná témata
hospodářské výsledky, hedge fondy, insider trading, investiční doporučení, iphone, apple, mac, itunes, akcie

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.