Zklamání po politickém vyhlášení BoJ

02.08.2016 09:36 | Swissquote Ltd | Diskuze

Po výrazných náznacích BoJ zklamala trh, když nesnížila úrokové sazby a nerozšířila monetární základnu (úrokové sazby zůstaly na -0,1% a nákupy JGB na 80 trilionech za rok), ale zvolila si rozpačité rozšiřování současné politické směsice.

Foto: Japanexperterna.se

BoJ rozšířila program ročních nákupů EFT z 3 trilionů JPY na 6 trilionů JPY. To představuje asi 1,6% japonských akcií uvedených do oběhu a poskytuje tak solidní podporu Nikkei. Nicméně JPY posiluje, když se trhem rozšířilo poznání, že hlubší stimuly nepřijdou bezprostředně. Silný JPY naznačuje, že Nikkei příští týden zisky zřejmě ztratí. Zatímco BoJ přistoupila na rozumné drobné pootočení, vláda se chystala spustit agresivní politický balíček. Před rozhodnutím BoJ vládní tajemník Suga prohlásil, že nadcházející balíček opatření stimulů bude schválen 1. srpna, což bude dobrá zpráva pro společnosti, ale nikoli pro JPY.

Rozsah a objem ekonomického balíčku už proběhl médii, takže není pravděpodobné, že by měl dopad na trh. Podle našeho názoru se nyní Japonsko přesouvá z monetárního k fiskálnímu uvolňování, protože účinnost současné politiky je zpochybňovaná a guvernér Kuroda oznámil, že na zářijovém zasedání dojde na „komplexní hodnocení“ účinnosti politiky. To poskytuje investorům a BoJ téměř dva měsíce na úvahy, jaké budou další kroky Japonska a jejich potenciální efektivnost. „Komplexní hodnocení“ politiky dává členům čas znovu zvážit „helikoptérové“ peníze, které jsou zřejmě znovu na stole. Nicméně neschopnost BoJ nabudit trh a sílící téma neschopné politiky centrální banky by se měly projevit důsledky na začátku roku 2017.

USDJPY nadále zatěžuje očekávání politických kroků BoJ a Fedu. BoJ dochází munice, fundamentální tahouni JPY jsou stabilní a Fed zřejmě do zimy žádné kroky nepodnikne, takže pokles USDJPY vypadá lákavě.

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
ekonomika, japonská centrální banka, swissquote, jpy - japonský jen

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Předstihové indikátory ukazují na dobrou kondici

Po včerejších údajích o cenách se dnes na obou březích Atlantiku dočkáme předstihových indikátorů. Americký ISM by si měl mírně pohoršit, zatímco PMI z eurozóny by měl potvrdit velmi dobrý výsledek, který již představily předběžné odhady. Na devizové trhy by to tak mělo přinést klid před zítřejším zveřejněním údajů z trhu práce.Čti více

Analytici z JPMorgan sázejí na pokles u těchto akcií

Analytici často zveřejňují seznamy s akciemi, které zrovna doporučují koupit. Méně častými, o to více zajímavými, jsou však seznamy opačné, tedy ty s akciemi, kterých je radno se zbavit.

Trumpovi poradci uklidňují AT&T a Time Warner ohledně plánované akvizice

Zvolený prezident Donald Trump byl ještě před volbami ostře proti chystané akvizici Time Warner (NYSE:TWX) ze strany telekomunikačního giganta AT&T (NYSE:T), to však po jeho nástupu do funkce nemusí být rozhodující, informuje deník Financial Times.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.